Ο δρόμος δεν έχει τελειώσει...Μόλις ξεκίνησε...

Το ποδόσφαιρο είναι γιορτή και σαν γιορτή πρέπει να το βλέπουμε σε οποια κατηγορία και σε όποια ηλικία αγωνιζομαστε.

Μεσα από αυτήν την γιορτή γινόμαστε καλύτεροι,σοφότεροι και δυνατότεροι να αντιμετωπίσουμε τις νέες προκλήσεις που θα έρθουν.Σημερα το απόγευμα στο ΓΗΠΕΔΟ της Ανδριανής οι κορασίδες μας παίξαν εξαιρετικό ποδόσφαιρο προηγήθηκαν με ένα πολύ όμορφο συνδυασμό και γκολ από την Πασχαλίνα Τουρετζογλου στο 15ο λεπτό, είχανε την κατοχή του παιχνιδιού στο μεγαλύτερο μέρος,δημιούργησαν πολλές φάσεις κυρίως στο 2ο 40λεπτο που δυστυχώς δεν είχαν το επιθυμητό δεύτερο τέρμα. Εδώ λειτούργησε ο νόμος του ποδοσφαίρου που όταν χάνεις ευκαιρίες δέχεσαι εσυ το γκολ ,έτσι η αξιόμαχη ομάδα της Καστοριάς στην μοναδική της ευκαιρία με την Κυριζακη στο 65 λεπτό ισοφάρισε σε 1-1. Το ματς πήρε μια άγρια ομορφιά για τα επόμενα 15 λεπτά και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην διαδικασία του πέναλτι. Εκεί ο ΓΠΟ Καστοριάς με περισσότερη ψυχραιμία και ευστοχία προκρίθηκε στο επόμενο γύρο με σκορ 2-4.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ...ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΊΝΗΣΕ....