• Αρχική
  • Τα Νέα μας
  • Με μια εύκολη επικράτηση σημαδεύτηκε η πρώτη νίκη της ομάδας μας στη Β' κατηγορία

Με μια εύκολη επικράτηση σημαδεύτηκε η πρώτη νίκη της ομάδας μας στη Β' κατηγορία.

Πάρα τις πολλές απουσίες παικτριών (συνολικά απουσίαζαν 9 παίκτριες λόγω διαφόρων αιτιών) η ομάδα μας παρουσιάζοντας κατά διαστήματα πολύ καλή τακτική εικόνα κατάφερε να επιστρέψει από την Κομοτηνή με τους τρεις πόντους της νίκης και με ένα ευρύ σκορ 0-8. Ήδη στο πρώτο τέταρτο του αγώνα το σκορ ήταν στο 0-2 με δύο τέρματα της Εξουζίδου, ένα με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε η Παπαδοπούλου και ένα με εντυπωσιακό σουτ πολλά μέτρα έξω από την αντίπαλη περιοχή. Ακολούθησαν τέρματα από τη νεαρή Μποϊκάνη με σουτ από το ύψος της περιοχής, της Κατσιγιάννη με πλασέ και της Μπαντή με κεφαλιά μετά από σέντρα της Γοντζίδου διαμορφώνοντας έτσι το σκορ ημιχρόνου στο 0-5. Στο δεύτερο ημίχρονο ακολούθησαν τέρματα από τις Κατσιγιάννη και Βερβερίδου με σουτ μέσα από την περιοχή ενώ το σκορ έκλεισε η νεαρή Τσιτζόγλου με σουτ μέσα από την περιοχή. Το μεγάλο κέρδος για την ομάδα μας ήταν η συμμετοχή τριών παικτριών από την ακαδημία γεγονός που μας γεμίζει με χαμόγελα και δείχνει ότι η ομάδα μας εκτός από παρών εχει και μέλλον. Πλέον τα βλέμματα όλων έχουν στραφεί στον επόμενο αγώνα που θα διεξαχθεί στην έδρα της ομάδας μας με αντίπαλο την ομάδα του Κιλκισιακού.