Νεφέλες - Δόξα 2016 1 - 8

Άνετη επικράτηση της ομάδας μας στον αγώνα ενάντια στις Νεφέλες Κατερίνης το απόγευμα της Κυριακής

στο γήπεδο της Ανδρομάχης. Σε ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο λόγω της συνεχούς βροχόπτωσης η ομάδα μας κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς συνεχίζοντας έτσι τις νικηφόρες εμφανίσεις που τη διατηρούν ψηλά στην βαθμολογία. Ήδη από τα πρώτα 40" η Κασαπίδου με προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ της Εξουζίδου άνοιξε το σκορ ενώ με τέρματα της Παπαδόπουλου με πλασέ και της Κατσιγιάννη με εντυπωσιακό σουτ εκτός περιοχής στα 15' λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα έκαναν το 0-3 για την ομάδα μας. Το 0-4 έγινε με πλασέ της Κοσκερίδου εντός της περιοχής και το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με τη μείωση του σκορ από τη γηπεδούχο ομάδα.Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως το πρώτο. Τρια τέρματα στα πρώτα δέκα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου από τη Μποϊκάνη και τη Βερβερίδου (2) έκαναν το 1-7 ενώ το τελικό 1-8 έκανε με εντυπωσιακό πλασέ από μακρινή απόσταση η νεαρή Τσιντζόγλου που είχε περάσει ως αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα.

Σε γενικές γραμμές η ομάδα μας παρουσίασε δύο αγωνιστικά πρόσωπα με σαφή βελτιωση στο δεύτερο ημίχρονο ενώ οι αλλαγές που έγιναν έδειξαν για άλλη μια φορά ότι η ομάδα έχει πολλές λύσεις πάρα τους πολλούς τραυματισμούς που έχουν συμβεί από την αρχή της περιόδου.Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση σε δύο εβδομάδες με αντίπαλο την ομάδα του Αγροτικου Αστέρα Αγίας Βαρβάρας εκτός έδρας με την ελπίδα ότι ο προπονητής Κώστας Τερζής θα έχει στη διάθεσή του τις τραυματιες Τουρετζογλου και Μπαντή οι οποίες απουσίασαν από τη σημερινή αναμέτρηση.