Πρεμιέρα με νίκη στο κύπελλο Κορασίδων

Σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Ανδριανης και σε 2 σαρανταλεπτα η ομάδα της Δόξας 2016(Κ-16)

επιβλήθηκε με 4-0 της ιστορικής ομάδας Καβάλα86 που για πρώτη φορά λαμβάνει μέρος στο κύπελλο κορασίδων δείχνοντας ότι ξανά βρίσκει τα πατήματα της για το χτίσιμο μιας νέας ομάδας που θα στηρίζεται σε νεαρά κορίτσια. Οι παιχτριες της Δόξας 2016 σε όλο τον αγώνα επέβαλαν τον ρυθμό τους, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, είχαν 2 δοκάρια και ευτύχησαν να πετύχουν και 4 τέρματα. Στο 20 λεπτό του πρώτου μέρους με σουτ μέσα από την περιοχή από την Πασχαλινα Τουρετζογλου, το 2-0 στο 40 λεπτό του πρώτου ημιχρόνου με κεφάλια της 13χρονης Ελπιδας Πουλιουδη. Στο δεύτερο ημίχρονο το 3-0 από την έτερη 13 χρονη Ασημίνα Χατζηϊωάννου με κοντινό πλασέ από την μικρή περιοχή στο 63 λεπτό ενώ στο 66 λεπτο η Ελένη Τζιντζογλου με προβολή θα σημιωσει το τελικό 4-0.

Ηταν μια σπουδαία και μεγάλη νίκη για τα νεαρά μας κορίτσια και περιμένουμε ανάλογη εμφάνιση και στο επαναληπτικό παιχνίδι στην Καβάλα ,όπου θα σφραγίσει την πρόκριση της στον επόμενο γύρο.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ(ΔΟΞΑ 2016): ΕΓΓΟΝΟΠΟΥΛΟΥ - ΤΣΙΝΤΖΟΓΛΟΥ - ΠΟΥΛΙΟΥΔΗ ΕΛΠΙΔΑ - ΑΝΔΡΙΚΟΥ ΚΛΕΙΩ - ΠΟΥΛΙΟΥΔΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ - ΧΑΤΗΙΩΑΝΝΟΥ - ΜΑΥΡΟΥΔΑΚΗ(ΤΣΙΤΣΕΚΛΗ) - ΤΟΥΡΕΝΤΖΟΓΛΟΥ - ΤΑΖΟΓΛΟΥ - ΓΑΛΗΝΟΥ - ΚΩΣΤΑΚΙΔΟΥ(ΑΝΔΡΙΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ)

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ(ΚΑΒΑΛΑ86): ΣΙΧΛΙΔΟΥ - ΜΑΡΤΙΔΟΥ - ΤΟΥΡΟΥΝΟΓΛΟΥ Ε. - ΤΟΥΡΟΥΝΟΓΛΟΥ Ζ. - ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ - ΜΑΤΣΟΥΚΑ - ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ - ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ - ΜΠΑΞΕΒΑΝΙΔΟΥ - ΤΣΑΒΔΑΡΗ - ΚΑΝΔΙΟΓΛΟΥ